Aktualności dla mieszkańców

aktualności

Tekst alternatywny

o gminie rewal

Ikona Rada Gminy Rewal

rada gminy

Ikona Strefy Mieszkańca

urząd gminy

Ikona Konsulatcje Społeczne

informacje z urzędu

Ikona Baza firm i obiektów

informacje praktyczne

Ikona Bezpieczeństwo w Gminie Rewal

bezpieczeństwo

Ikona interaktywna mapa Gminy Rewal

inwestycje

 • WYSŁUCHANIE PUBLICZNE DOTYCZĄCE PROJEKTU BALTIC PIPE

  7 marca 2018 r. 16:00 - 19:00
  Sala Rycerska - Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Szczecin

  Organizator spotkania

  Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. w Warszawie

  Cel wysłuchania

  Omówienie projektu Baltic Pipe, w szczególności polskiej części projektu (zarówno na morzu jak
  i na lądzie). Baltic Pipe to inwestycja mająca na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu
  ziemnego na rynek europejski. Wybudowana infrastruktura umożliwi transport gazu ziemnego
  ze złóż w Norwegii na rynek duński i polski, a także do klientów z sąsiednich krajów.

  Zakres prezentowanych informacji

  • Zakres i harmonogram projektu
  • Zasady udziału społeczeństwa
  • Stan prac projektowych (cz. podmorska i lądowa)
  • Najważniejsze rodzaje oddziaływań na morzu i lądzie
  • Planowane i realizowane badania środowiskowe
  • Rozważane miejsca oraz potencjalne technologie wyprowadzenia rurociągu na brzeg.

  Ze względu na początkowy etap realizacji inwestycji i rozpoczynające się obecnie prace projektowe
  infrastruktury lądowej, informujemy, że podczas przedmiotowego spotkania będą prezentowane
  orientacyjne trasy przebiegu gazociągów na lądzie z uwzględnieniem rozpatrywanych wariantów.
  Poszczególne lokalizacje przebiegu będą omawiane i konsultowane w trakcie oddzielnych,
  dedykowanych spotkań, które zostaną zorganizowane przez GAZ-SYSTEM S.A. w poszczególnych
  gminach.

  Uczestnicy spotkania

  Udział w wysłuchaniu jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

  Składanie pytań/wniosków

  Podczas wysłuchania lub w terminie do 28 marca 2018 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  lub na adres: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. ulica Mszczonowska 4,
  02-337 Warszawa, z dopiskiem „Konsultacje Baltic Pipe”.

  Więcej informacji o projekcie Baltic Pipe jest na stronie: www.baltic-pipe.pl

   

  Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki – Sala Rycerska
  Wały Chrobrego 4, 70-502 Szczecin

  Osoba kontaktowa:
  Marta Leszczyńska – GAZ-SYSTEM S.A.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  tel. 22 220 13 72

  Comments ()
 • Nadmorska Kolej Wąskotorowa znowu na celowniku złodziei

  W zeszłym tygodniu, pomiędzy 12-16 lutego 2018 r., na linii Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej dokonano kradzieży metalowych elementów mocujących szyny. Śledztwo w tej sprawie prowadzi rewalska policja.

  Kradzież metalowych elementów torowiska miała miejsce na trasie pomiędzy Karnicami i Paprotnem, na odcinku o długości ok. 500 metrów. Na miejscu zdarzenia pracownicy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej stwierdzili brak elementów mocowania szyn: 33 stalowych podkładek, o wymiarach:29×16 cm oraz 180 śrub o długości 19 cm (elementy widoczne na zdjęciach).

  – Niestety to nie pierwszy raz, kiedy giną elementy linii kolejowej – mówi mistrz-maszynista Wiesław Kościelny – pracownik kolei wąskotorowej z ponad 40-letnim stażem. – Przed trzema laty, pod koniec lutego, na tym samym odcinku łupem złodziei padły prawie 4,5 tony elementów mocujących, a straty, związane z odtworzeniem linii kolejowej wyniosły ok. 60 tys. zł.- dodaje maszynista.

  Początek roku to sezon aktywności złodziei linii kolejowych. Ostatnia kradzież, pomimo, że nie największa, jaka zdarzyła się na trasie nadmorskiej wąskotorówki, tak samo zagraża bezpieczeństwu pasażerów i obsługi pociągu. Przerwa w regularnych kursach nie oznacza wcale, że Nadmorska Kolej Wąskotorowa w ogóle nie jeździ, zdarzają się bowiem kursy specjalne i wynajęcia pociągów w okresie zimowym i wiosennym. W tym roku 2 kursy czarterowe zaplanowane zostały na 8-9 marca, zatem na naprawę torowisk pracownikom Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej nie pozostało już zbyt wiele czasu.

  O kradzieżach elementów torowisk w naszym kraju słyszy się od lat i niestety, nie ma sprawdzonego sposobu na to, by im zapobiec. Stalowe podkładki i śruby, a czasem nawet kilkumetrowe szyny i elementy trakcji elektrycznych padają łupem zorganizowanych grup przestępczych oraz bezrobotnych, parających się zbieraniem złomu. Najgorsze jest jednak to, że dla paru złotych zysku złodzieje gotowi są doprowadzić do tragicznej w skutkach katastrofy w ruchu lądowym, za co, zgodnie z art. 173 § 1. kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

  Dlatego też pragniemy uczulić wszystkich świadków tego przestępczego procederu, jak również pracowników skupów złomu, by nie byli obojętni i zgłaszali do organów ścigania o przypadkach bezmyślnego rozkradania linii kolejowych. Mam nadzieję, że policja podejdzie do tej sprawy wyjątkowo skrupulatnie, aby jak najszybciej ująć i surowo ukarać sprawców kradzieży.

  Informacje dotycząc kradzieży prosimy przekazywać pod nr tel. 91 38 42 235,  bądź skontaktować się z komendą policji w Rewalu.

  Comments ()
 • Podpisz i wyślij JPK_VAT z Profilem Zaufanym

   

  Coraz mniej czasu pozostało mikroprzedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT (do 26 lutego). Aby mieć pewność skutecznej realizacji tego obowiązku, warto jak najszybciej założyć Profil Zaufany, a dzięki niemu szybko i bezpiecznie wysłać dokumenty do systemu skarbowego.

  Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).

  JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie. Do podpisania JPK_VAT potrzebny jest bezpłatny Profil Zaufany (eGO) lub certyfikat kwalifikowany (płatny, komercyjny sposób autoryzacji danych).

  Z Profilem Zaufanym na pewno się uda

  Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej.

  Profil Zaufany można założyć przez internet, na dwa sposoby – za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym.

  Ważne: udając się do Punktu Potwierdzającego pamiętaj o zabraniu dowodu osobistego. Już teraz sprawdź jego ważność!

  Wszystkie informacje oraz odpowiedzi na pytania jak założyć Profil Zaufany znajdziesz na stronie www.pz.gov.pl

  Załóż Profil Zaufany – krok po kroku– zobacz film.

  Dodatkowo, aby zapewnić płynny proces przesyłania JPK_VAT, Ministerstwo Finansów zdecydowało o czasowym uruchomieniu możliwości uwierzytelniania pliku tak zwanymi danymi autoryzującymi. Podobne rozwiązanie funkcjonuje przy podpisywaniu rocznego zeznania podatkowego.

  Jak złożyć JPK_VAT?

  Plik JPK można wygenerować i wysłać:

  • Samodzielnie i bezpłatnie przy użyciu narzędzi Ministerstwa Finansów (np. aplikacji e-mikrofirma). Więcej informacji TUTAJ,
  • Samodzielnie przez swój program księgowy,
  • Może to zrobić księgowy zatrudniony przez firmę,
  • Może to zrobić biuro rachunkowe przez swój program.

  Ministerstwo Finansów udostępnia bezpłatne i bezpieczne narzędzie do utworzenia i wysłania JPK_VAT –  wejdź na www.jpk.mf.gov.pl i dowiedz się więcej.

  Jak przygotować plik JPK_VAT i jak go podpisać Profilem Zaufanym?

  Aby ułatwić przesyłanie JPK_VAT wszystkim tym, którzy wykorzystują programy księgowe, a chcą wykorzystać Profil Zaufany, Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło dedykowaną im usługę do podpisu pliku metadanych JPK_VAT.

  Tutaj znajdziesz jej szczegóły: https://obywatel.gov.pl/podatki/podpisz-jpk_vat-profilem-zaufanym

  Jeśli korzystasz z programu księgowego, wygenerowany w programie plik metadanych JPK_VAT przed wysłaniem możesz podpisać przy pomocy ww. usługi. W tym celu wybierz przycisk „Podpisz plik” i zaloguj się do swojego Profilu Zaufanego. Dodaj prawidłowo przygotowany w programie księgowym plik metadanych JPK_VAT, a następnie podpisz go Profilem Zaufanym z wykorzystaniem kodu autoryzacyjnego, który otrzymasz sms-em. Zapisz plik na dysku swojego komputera, a następnie prześlij za pomocą swojego programu księgowego.

  Plik JPK_VAT może też przesłać za pomocą aplikacji udostępnionych przez Ministerstwo Finansów – TUTAJ.

  Infolinia KIS i dyżury ekspertów w urzędach skarbowych

  Informacje w zakresie zakładania Profilu Zaufanego (eGO) można uzyskać korzystając z infolinii Krajowej Informacji Skarbowej. Wystarczy, od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00-18.00, zadzwonić pod numery 801 055 055 (z tel. stacjonarnych) oraz 22 330 03 30 (z tel. komórkowych). Po wybraniu w systemie zapowiedzi numeru 7 nastąpi przekierowanie do konsultantów w Ministerstwie Cyfryzacji, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania związane z zakładaniem i potwierdzaniem bezpłatnego Profilu Zaufanego (eGO).  

  Infolinia KIS czynna będzie także w soboty 17 i 24 lutego (w godzinach od 9 do 13).

  Zachęcamy również do kontaktu z ekspertami w urzędach skarbowych.

  W każdym urzędzie skarbowym w Polsce wyznaczeni są specjalni koordynatorzy do obsługi w zakresie JPK_VAT. Oni również będą pełnili dyżury 17 i 24 lutego (soboty).

  Wydział Komunikacji

  Ministerstwo Cyfryzacji

  Comments ()
 • Ikona Sport

  obiekty sportowe

 • Ikona Informacja Turystyczna

  informacja turystyczna

 • Ikona Telefony Alarmowe

  rewal bike system

 • Ikona Nadmorska Kolej Wąskotorowa

  system parkingów

 • Rewal Naturalny

  Rewal Naturalny