Ikona Aktualności

aktualności

Ikona Telefony Alarmowe

atrakcje

Ikona Telefony Alarmowe

rekreacja

Ikona Informacja Turystyczna

informacja turystyczna

Ikona Nadmorska Kolej Wąskotorowa

kolej wąskotorowa

Ikona Konsulatcje Społeczne

noclegi

Ikona Sport

obiekty sportowe

Plaże

plaże

 • Młodzi artyści nagrodzeni w Rewalu

  W piątek, 7 grudnia 2018 r., w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rewalu odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów zwycięzcom konkursu plastycznego "Nasza Ciuchcia". W ceremonii wzięli udział m.in. Wójt gminy Rewal Konstanty Tomasz Oświęcimski oraz Prezes Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Janusz Cetera.

  Frekwencja dopisała, bowiem na piątkowej uroczystości, która rozpoczęła się o godz. 14:00 pojawili się prawie wszyscy wyróżnieni uczestnicy konkursu. Dzieci i ich opiekunów powitał prezes Janusz Cetera, który w imieniu organizatorów pogratulował zwycięzcom i wyróżnionym sukcesu oraz podziękował za liczne przybycie na uroczystość. Następnie głos zabrał wójt Konstanty Tomasz Oświęcimski. Nowy wójt gminy Rewal nie krył zadowolenia, że konkurs, ogłoszony przez nadmorską wąskotorówkę cieszył się tak dużym zainteresowaniem ze strony uczniów z 6 szkół podstawowych Powiatu Gryfickiego. We ceremonii wręczenia nagród wzięła udział również Hanna Nowak - kierownik pionu techniczno-ekonomicznego Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

  Przypomnijmy, że jury miało niełatwe zadanie, ponieważ do konkursu, którego celem była popularyzacja wiedzy o atrakcjach regionu oraz zachęcenie dzieci do aktywności twórczej, zgłoszonych zostało aż 169 prac uczniów ze szkół podstawowych w Gryficach, Karnicach, Pobierowie, Rewalu i Niechorzu. Dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymali zdobywcy pierwszych 3 miejsc w dwóch grupach wiekowych oraz dodatkowo autorzy 20 wyróżnionych prac. Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali od organizatorów słodki upominek.

   

   

  Comments ()
 • Konwój Pomocników Św. Mikołaja 2018

  Tradycyjnie na początku grudnia Gminę Rewal odwiedza "Konwój Pomocników świętego Mikołaja". Tegoroczna edycja wypadła 8 grudnia i odbyła się po raz dziesiąty. W barwnym, rozświetlonym korowodzie uczestniczyły pojazdy miejscowej straży pożarnej, policji, straży gminnej, straży granicznej oraz lokalnych agencji ochrony. Pomagali św. Mikołajowi dostarczyć dzieciom prezenty. W każdej kolejnej miejscowości począwszy od Pobierowa, przez Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Śliwin, a skończywszy na Niechorzu, konwój zatrzymywał się ku radości nie tylko najmłodszych. Wszędzie św. Mikołaj witany był oklaskami, przyjaznymi okrzykami oraz fajerwerkami, po czym następowała chwila najważniejsza, czyli rozdawanie paczek. 

  Całe wydarzenie w gminie Rewal ma już swoją tradycję. Specjalnie tego dnia przyjeżdżają nad morze rodzice z dziećmi niemal z każdego zakątka województwa zachodniopomorskiego. Prezenty dostali dziś milusińscy m.in. ze Szczecina, Gryfic, czy Wałcza, oraz oczywiście dzieci z gminy Rewal. W sumie wydano około tysiąca paczek. W każdej miejscowości przygotowano ogniska, poczęstunek, muzykę i rozrywkę połączone ze świątecznymi kiermaszami. "Konwój św. Mikołaja" to także inauguracja świątecznego oświetlenia placów i ulic w gminie Rewal, które rokrocznie przyciąga zimą wielu turystów.

  Już dziś pragniemy zaprosić Państwa na przyszłoroczny Konwój, który odbędzie się 7 grudnia 2019 r. czyli raptem za 363 dni ;)

  Impreza o takiej skali nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania i wysiłku wielu ludzi. Dlatego pragniemy gorąco pogratulować i podziękować:

  Sołtysom i Radom Sołeckim wszystkich miejscowości
  Radom Rodziców
  Dyrektorom i nauczycielom szkół
  Pracownikom Referatu Sportu, Turystyki i Spraw Społecznych UG Rewal
  Strażakom
  Woluntariuszom
  Gminnym Strażnikom
  Straży Granicznej
  Policji
  Agencji Ochrony Alien

  oraz

  Krzysztofowi Rudnikowi za dostarczenie infrastruktury technicznej

  Comments ()
 • KONSULTACJE SPOŁECZNE DOTYCZĄCE PROJEKTU BALTIC PIPE

  18 grudnia (wtorek) 2018r. godz. 16:30
  Niechorze, sala OSP, ul. Kolejowa 20

   

  Organizator spotkania przy pomocy i wsparciu Urzędu Gminy Rewal

  Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A

   

  Cel Konsultacji

  Przekazanie informacji na temat projektowanego gazociągu wysokiego ciśnienia łączącego gazociąg podmorski z Krajowym Systemem Przesyłowym realizowanego w ramach Programu Baltic Pipe oraz zebranie uwag i wniosków dotyczących inwestycji.

   

  Baltic Pipe to inwestycja mająca na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu

  ziemnego na rynek europejski. Wybudowana infrastruktura umożliwi transport gazu ziemnego

  ze złóż w Norwegii na rynek duński i polski, a także do klientów z sąsiednich krajów.

   

  Zakres prezentowanych informacji

  • Zakres i harmonogram projektu

  • Zasady udziału społeczeństwa

  • Stan prac projektowych

  • Najważniejsze rodzaje oddziaływań

  • Planowane i realizowane badania środowiskowe

   

  Uczestnicy spotkania

   

  Udział w konsultacjach jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

   

  Składanie pytań/wniosków

  Wszelkie uwagi i pytania dotyczące projektu Baltic Pipe można przesyłać za pomocą formularza kontaktowego zamieszczonego na stronie: www.baltic-pipe.pl oraz kierując korespondencję na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  oraz na adres:
  Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Oddział w Poznaniu ul. Grobla 15,
   61-859 Poznań 
  z dopiskiem „Konsultacje Baltic Pipe”.

   

  Więcej informacji o projekcie Baltic Pipe jest na stronie: www.baltic-pipe.pl

  Comments ()
 • Ikona Sport

  obiekty sportowe

 • Ikona Informacja Turystyczna

  informacja turystyczna

 • Ikona Telefony Alarmowe

  rewal bike system

 • Ikona Nadmorska Kolej Wąskotorowa

  system parkingów

 • Rewal Naturalny

  Rewal Naturalny