Ikona Aktualności

aktualności

Ikona Telefony Alarmowe

atrakcje

Ikona Telefony Alarmowe

rekreacja

Ikona Informacja Turystyczna

informacja turystyczna

Ikona Nadmorska Kolej Wąskotorowa

kolej wąskotorowa

Ikona Konsulatcje Społeczne

noclegi

Ikona Sport

obiekty sportowe

Plaże

plaże

 • WYSŁUCHANIE PUBLICZNE DOTYCZĄCE PROJEKTU BALTIC PIPE

  7 marca 2018 r. 16:00 - 19:00
  Sala Rycerska - Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Szczecin

  Organizator spotkania

  Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. w Warszawie

  Cel wysłuchania

  Omówienie projektu Baltic Pipe, w szczególności polskiej części projektu (zarówno na morzu jak
  i na lądzie). Baltic Pipe to inwestycja mająca na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu
  ziemnego na rynek europejski. Wybudowana infrastruktura umożliwi transport gazu ziemnego
  ze złóż w Norwegii na rynek duński i polski, a także do klientów z sąsiednich krajów.

  Zakres prezentowanych informacji

  • Zakres i harmonogram projektu
  • Zasady udziału społeczeństwa
  • Stan prac projektowych (cz. podmorska i lądowa)
  • Najważniejsze rodzaje oddziaływań na morzu i lądzie
  • Planowane i realizowane badania środowiskowe
  • Rozważane miejsca oraz potencjalne technologie wyprowadzenia rurociągu na brzeg.

  Ze względu na początkowy etap realizacji inwestycji i rozpoczynające się obecnie prace projektowe
  infrastruktury lądowej, informujemy, że podczas przedmiotowego spotkania będą prezentowane
  orientacyjne trasy przebiegu gazociągów na lądzie z uwzględnieniem rozpatrywanych wariantów.
  Poszczególne lokalizacje przebiegu będą omawiane i konsultowane w trakcie oddzielnych,
  dedykowanych spotkań, które zostaną zorganizowane przez GAZ-SYSTEM S.A. w poszczególnych
  gminach.

  Uczestnicy spotkania

  Udział w wysłuchaniu jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

  Składanie pytań/wniosków

  Podczas wysłuchania lub w terminie do 28 marca 2018 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  lub na adres: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. ulica Mszczonowska 4,
  02-337 Warszawa, z dopiskiem „Konsultacje Baltic Pipe”.

  Więcej informacji o projekcie Baltic Pipe jest na stronie: www.baltic-pipe.pl

   

  Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki – Sala Rycerska
  Wały Chrobrego 4, 70-502 Szczecin

  Osoba kontaktowa:
  Marta Leszczyńska – GAZ-SYSTEM S.A.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  tel. 22 220 13 72

  Comments ()
 • Nadmorska Kolej Wąskotorowa znowu na celowniku złodziei

  W zeszłym tygodniu, pomiędzy 12-16 lutego 2018 r., na linii Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej dokonano kradzieży metalowych elementów mocujących szyny. Śledztwo w tej sprawie prowadzi rewalska policja.

  Kradzież metalowych elementów torowiska miała miejsce na trasie pomiędzy Karnicami i Paprotnem, na odcinku o długości ok. 500 metrów. Na miejscu zdarzenia pracownicy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej stwierdzili brak elementów mocowania szyn: 33 stalowych podkładek, o wymiarach:29×16 cm oraz 180 śrub o długości 19 cm (elementy widoczne na zdjęciach).

  – Niestety to nie pierwszy raz, kiedy giną elementy linii kolejowej – mówi mistrz-maszynista Wiesław Kościelny – pracownik kolei wąskotorowej z ponad 40-letnim stażem. – Przed trzema laty, pod koniec lutego, na tym samym odcinku łupem złodziei padły prawie 4,5 tony elementów mocujących, a straty, związane z odtworzeniem linii kolejowej wyniosły ok. 60 tys. zł.- dodaje maszynista.

  Początek roku to sezon aktywności złodziei linii kolejowych. Ostatnia kradzież, pomimo, że nie największa, jaka zdarzyła się na trasie nadmorskiej wąskotorówki, tak samo zagraża bezpieczeństwu pasażerów i obsługi pociągu. Przerwa w regularnych kursach nie oznacza wcale, że Nadmorska Kolej Wąskotorowa w ogóle nie jeździ, zdarzają się bowiem kursy specjalne i wynajęcia pociągów w okresie zimowym i wiosennym. W tym roku 2 kursy czarterowe zaplanowane zostały na 8-9 marca, zatem na naprawę torowisk pracownikom Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej nie pozostało już zbyt wiele czasu.

  O kradzieżach elementów torowisk w naszym kraju słyszy się od lat i niestety, nie ma sprawdzonego sposobu na to, by im zapobiec. Stalowe podkładki i śruby, a czasem nawet kilkumetrowe szyny i elementy trakcji elektrycznych padają łupem zorganizowanych grup przestępczych oraz bezrobotnych, parających się zbieraniem złomu. Najgorsze jest jednak to, że dla paru złotych zysku złodzieje gotowi są doprowadzić do tragicznej w skutkach katastrofy w ruchu lądowym, za co, zgodnie z art. 173 § 1. kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

  Dlatego też pragniemy uczulić wszystkich świadków tego przestępczego procederu, jak również pracowników skupów złomu, by nie byli obojętni i zgłaszali do organów ścigania o przypadkach bezmyślnego rozkradania linii kolejowych. Mam nadzieję, że policja podejdzie do tej sprawy wyjątkowo skrupulatnie, aby jak najszybciej ująć i surowo ukarać sprawców kradzieży.

  Informacje dotycząc kradzieży prosimy przekazywać pod nr tel. 91 38 42 235,  bądź skontaktować się z komendą policji w Rewalu.

  Comments ()
 • Podpisz i wyślij JPK_VAT z Profilem Zaufanym

   

  Coraz mniej czasu pozostało mikroprzedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT (do 26 lutego). Aby mieć pewność skutecznej realizacji tego obowiązku, warto jak najszybciej założyć Profil Zaufany, a dzięki niemu szybko i bezpiecznie wysłać dokumenty do systemu skarbowego.

  Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).

  JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie. Do podpisania JPK_VAT potrzebny jest bezpłatny Profil Zaufany (eGO) lub certyfikat kwalifikowany (płatny, komercyjny sposób autoryzacji danych).

  Z Profilem Zaufanym na pewno się uda

  Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej.

  Profil Zaufany można założyć przez internet, na dwa sposoby – za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym.

  Ważne: udając się do Punktu Potwierdzającego pamiętaj o zabraniu dowodu osobistego. Już teraz sprawdź jego ważność!

  Wszystkie informacje oraz odpowiedzi na pytania jak założyć Profil Zaufany znajdziesz na stronie www.pz.gov.pl

  Załóż Profil Zaufany – krok po kroku– zobacz film.

  Dodatkowo, aby zapewnić płynny proces przesyłania JPK_VAT, Ministerstwo Finansów zdecydowało o czasowym uruchomieniu możliwości uwierzytelniania pliku tak zwanymi danymi autoryzującymi. Podobne rozwiązanie funkcjonuje przy podpisywaniu rocznego zeznania podatkowego.

  Jak złożyć JPK_VAT?

  Plik JPK można wygenerować i wysłać:

  • Samodzielnie i bezpłatnie przy użyciu narzędzi Ministerstwa Finansów (np. aplikacji e-mikrofirma). Więcej informacji TUTAJ,
  • Samodzielnie przez swój program księgowy,
  • Może to zrobić księgowy zatrudniony przez firmę,
  • Może to zrobić biuro rachunkowe przez swój program.

  Ministerstwo Finansów udostępnia bezpłatne i bezpieczne narzędzie do utworzenia i wysłania JPK_VAT –  wejdź na www.jpk.mf.gov.pl i dowiedz się więcej.

  Jak przygotować plik JPK_VAT i jak go podpisać Profilem Zaufanym?

  Aby ułatwić przesyłanie JPK_VAT wszystkim tym, którzy wykorzystują programy księgowe, a chcą wykorzystać Profil Zaufany, Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło dedykowaną im usługę do podpisu pliku metadanych JPK_VAT.

  Tutaj znajdziesz jej szczegóły: https://obywatel.gov.pl/podatki/podpisz-jpk_vat-profilem-zaufanym

  Jeśli korzystasz z programu księgowego, wygenerowany w programie plik metadanych JPK_VAT przed wysłaniem możesz podpisać przy pomocy ww. usługi. W tym celu wybierz przycisk „Podpisz plik” i zaloguj się do swojego Profilu Zaufanego. Dodaj prawidłowo przygotowany w programie księgowym plik metadanych JPK_VAT, a następnie podpisz go Profilem Zaufanym z wykorzystaniem kodu autoryzacyjnego, który otrzymasz sms-em. Zapisz plik na dysku swojego komputera, a następnie prześlij za pomocą swojego programu księgowego.

  Plik JPK_VAT może też przesłać za pomocą aplikacji udostępnionych przez Ministerstwo Finansów – TUTAJ.

  Infolinia KIS i dyżury ekspertów w urzędach skarbowych

  Informacje w zakresie zakładania Profilu Zaufanego (eGO) można uzyskać korzystając z infolinii Krajowej Informacji Skarbowej. Wystarczy, od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00-18.00, zadzwonić pod numery 801 055 055 (z tel. stacjonarnych) oraz 22 330 03 30 (z tel. komórkowych). Po wybraniu w systemie zapowiedzi numeru 7 nastąpi przekierowanie do konsultantów w Ministerstwie Cyfryzacji, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania związane z zakładaniem i potwierdzaniem bezpłatnego Profilu Zaufanego (eGO).  

  Infolinia KIS czynna będzie także w soboty 17 i 24 lutego (w godzinach od 9 do 13).

  Zachęcamy również do kontaktu z ekspertami w urzędach skarbowych.

  W każdym urzędzie skarbowym w Polsce wyznaczeni są specjalni koordynatorzy do obsługi w zakresie JPK_VAT. Oni również będą pełnili dyżury 17 i 24 lutego (soboty).

  Wydział Komunikacji

  Ministerstwo Cyfryzacji

  Comments ()
 • Ikona Sport

  obiekty sportowe

 • Ikona Informacja Turystyczna

  informacja turystyczna

 • Ikona Telefony Alarmowe

  rewal bike system

 • Ikona Nadmorska Kolej Wąskotorowa

  system parkingów

 • Rewal Naturalny

  Rewal Naturalny